خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۶/۰۶/۰۶ ۱۷:۲۹
شناسه خبر : 25798

طرح ۵۵۰هزار هکتاری اقتصاد استان را متحول می کند/بزرگترین مشکلات خوزستان بعد از اشتغال خدمات نامناسب شهری است

یوسفی با طرح این مسأله که در استان مشکلات بسیاری هست، گفت:افرادی که تعمدا به دنبال ایجاد تشتت هستند عاقل شوند چراکه مردم به این جریان و گفتمان چشم امید دارند و برای ایجادش هم زحمات بسیاری کشیده شده است. ...

به گزارش طلوع خوزستان، دکتر همایون یوسفی نماینده مردم اهواز، حمیدیه،باوی و کارون در دیدار با اعضای حزب ندای ایرانیان شاخه خوزستان با اشاره به نقش مهم احزاب در توسعه اظهار کرد: قطعا حزبی خوب و موفق است که نه صرفا سیاسی بلکه اجتماعی هم باشد.
وی ادامه داد: از ظاهر گزارش کار حزب ندای ایرانیان شاخه خوزستان می توان فهمید که این حزب بیشتر درگیر کارهای اجتماعی شده و چنین رویکردی در جامعه سیاست زده ایران خیلی باارزش است و قطعا این کارها با نیت خیر اعضا به نتیجه می رسد.
نماینده اهواز خطاب به اعضای حزب گفت: با توجه به اینکه همه جوان هستید قطعا این راهکار انتخابی فعلی شما تا آخر عمر همراهتان خواهد بود و این مسیر سیاسی به آینده شما گره می خورد.
وی یادآور شد:  قطعا رفتار متعادل باعث می شود در سایر مراحل زندگی اعم از شغلی و یا سیاسی خود بهتر و موفق تر عمل کرده و به راهتان ادامه دهید.
یوسفی ادامه داد: همه مشکلات و دغدغه های اعلام شده درست و بجا هست ولی نکته مهمی که اکنون در فضای سیاسی استان داریم این است که گفتمان اصلاح طلبی و اعتدال که همه دنبال آن هستیم دچار حاشیه شده است.
وی افزود: به عنوان کسی که از سال ۷۷ درگیر این فضای سیاسی خوزستان و گفتمان فوق بوده ام باید اعلام کنم که هیچ وقت این وضع را نداشتیم و تشتت موجود به شدت این گفتمان را تحت تأثیر قرار داده است.
نماینده مردم اهواز، کارون، حمیدیه و باوی خاطر نشان کرد:اگر تدبیری نداشته باشیم شاید این گفتمان تا سال ها و مدت ها در خوزستان مسکوت بماند.در سال های ۸۱تا ۸۳ ا با عدم مدیریت صحیح این گفتمان هشت سال به عزلت رفت و اکنون این خطر خیلی شدیدتر شده چون مشکلات زیاد شده و شرایط کشور هم تغییر کرده است.
وی با تأکید بر اینکه باید در وهله اول پراکندگی ها را کمتر و انسجام را بیشتر کنیم، اظهار داشت:سهم جریان اصلاح طلبی، اعتدالی و یا حامیان دولت طی دو سال اخیر در زمینه های مختلف از جمله سیاسی، امتیازات و مدیریتی حداقل بوده است و اگر بخواهیم موفقیتی داشته باشیم باید واقع گرا باشیم و سیاست، دنیای برخورد با واقعیات است که اکثرا هم تلخ هست.
یوسفی با طرح این مسأله که در استان مشکلات بسیاری هست، گفت:افرادی که تعمدا به دنبال ایجاد تشتت هستند عاقل شوند چراکه مردم به این جریان و گفتمان چشم امید دارند و برای ایجادش هم زحمات بسیاری کشیده شده است.
نماینده مردم اهواز، کارون، حمیدیه و باوی خاطر نشان کرد: بزرگترین مشکلات خوزستان بعد از اشتغال خدمات نامناسب شهری است که امیدوارم در خصوص اهواز اتفاق جدید رخ دهد.
وی با اشاره به اینکه خودم را مدیون این جریان می دانم ، یادآور شد:کمیته ای به اسم احزاب تشکیل دادیم و به صورت مداوم پیگیر برگزاری این جلسات خواهم بود.
یوسفی با تأکید بر اینکه احزاب باید فعال تر شوند، گفت:انتظارم از احزاب حفظ انسجام برای انجام بهتر امور است.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود خاطر نشان کرد:در خصوص بدی آب و هوا در برنامه توسعه ششم به دنبال افزایش سهم استان خوزستان به ۲۵ درصد هستیم که در صورت تحقق نزدیک به ۵۰۰ هزار تومان به حقوق پرسنل این استان افزوده می شود.
نماینده مردم اهواز، کارون، حمیدیه و باوی ادامه داد:طرح و لایحه تشکیل دوباره سازمان ملی جوانان به مجلس آمده  و با توجه به سابقه جوانگرایی رئیس جمهور شاهد بهره مندی از جوانان در امور خواهیم بود.
وی به طرح ۵۵۰هزار هکتاری نیز اشاره و یادآور شد:طرح ۵۵۰ هزار هکتاری بحث مهمی برای خوزستان است و اقتصاد این استان را هم متحول می کند. با سایر نمایندگان خوزستان به دنبال تأمین منابع مالی و آبی اجرای این طرح هستیم.
یوسفی درخصوص عدم پرداخت مطالبات فرهنگیان نیز تصریح کرد:مطالبات فرهنگیان بحث کشوری است ولی تلاش می شود تا این مطالبه به سرانجام برسد، هرچند نبود پول مشکل اصلی عدم پرداختی ها است.
وی در ارتباط با ارزیابی عملکرد استاندار خوزستان گفت: استاندار خوزستان با وضعیت پیچیده ای مواجه است و برای اظهارنظر فعلا زود است ولی با تدبیر بهتر می شود استان را اداره کرد.
نماینده مردم اهواز، کارون، حمیدیه و باوی در ادامه گفت:در بحث انتخاب نشدن بیطرف نیز ملاحظات استان و فراکسیون امید را هر دو با هم داشتیم ولی اولویت بر ملاحظات استانی بود چون خواست مردم خوزستان و همه جناح ها نیز بر نیامدن وی بود.بیطرف در جمع نمایندگان خوزستان حضور پیدا  کرد ولی برای مباحث انتقال آب جواب قانع کننده ای برای ما نداشت.
وی اظهار داشت:انتخاب بانوان در مناصب مدیریتی معیاری از توسعه یافتگی هر منطقه ای است و تا زمانی که در استان خوزستان توسعه پیدا نکنیم نمی توانیم شاهد انتخاب بانوان باشیم.
یوسفی یادآور شد:در حال حاضر خیلی از استان ها مدیر و نماینده مجلس زن دارند در حالی که در خوزستان تاکنون نماینده مجلس زن نداشته ایم.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود اذعان کرد: افزایش تعرفه قبض آب و برق خوزستان نیاز به پیگیری دارد هرچند که در ۹ ماه از سال تعرفه های پایینی دارند.
نماینده مردم اهواز، کارون، حمیدیه و باوی با بیان اینکه برای توسعه و پیشرفت خوزستان تلاش و همت داشته باشیم و هیچ کسی از خارج از استان برای ساختن این استان نمی آید، ادامه داد:خوزستان از نظر منابع مالی و یا سایر بخش ها مشکلی ندارد بلکه لایه های قدرت و ثروتی هست که نمی گذارد مردم نفس بکشند.