خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۶/۰۷/۰۶ ۰۶:۱۱
شناسه خبر : 30193

پیام عضو شورای شهر آبادان به مناسبت سالروز شکست حصر آبادان  

همزمانی سالروز شکست حصر آبادان با ایام محرم یادآور آرمان های سرور و سالار شهیدان در ظلم ستیزی و عدم تبعیت از ستمگران و گمراهان است. این همزمانی فرصت خوبی برای بازخوانی و آموزه های ارزشی و عبرت های تاریخی واقعه ی عاشورا و دوران دفاع مقدس است. ...

 

به گزارش طلوع متن پیام حمید کوراوند عضو شورای اسلامی شهر آبادان به مناسبت سالروز شکست حصر آبادان بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

شکست حصر آبادان در عملیات ثامن الائمه نه تنها یک پیروزی ارزشمند بر رژیم بعثی محسوب می شود بلکه نقطه عطف و سرآغازی برای پیروزی های آتی سربازان جان بر کف و رشید و گواه فداکاری و پایمردی مردم آبادان بود.

رژیم بعثی که به خیال خام خود آمده بود که بماند و ظرف مدت ۳ روز خوزستان را تصرف کند در همان ابتدای راه متوقف شد و نتوانست پیشروی کند.

رژیم تا بن دندان مسلح عراق که حمایت و تسلیحات نظامی ابرقدرت های دنیا را نیز در اختیار داشت، در مقابل رزمندگان رشید و دلاور ایران اسلامی شکست خورد و عبرت تاریخ شد. همگان دانستند که حتی یک وجب از خاک ایران نیز کم نخواهد شد و ایرانیان تا پای جان در برابر هر ظلم و ستمی خواهند ایستاد و عقب نشینی نخواهند کرد.

همزمانی سالروز شکست حصر آبادان با ایام محرم یادآور آرمان های سرور و سالار شهیدان در ظلم ستیزی و عدم تبعیت از ستمگران و گمراهان است.

این همزمانی فرصت خوبی برای بازخوانی و آموزه های ارزشی و عبرت های تاریخی واقعه ی عاشورا و دوران دفاع مقدس است.

و همچنین فرصتی تا از استقامت مردم آبادان و شهدای رشید اسلام یاد کنیم و بر ارواح طیبه شهدای کربلا و دفاع مقدس درود فرستیم و نیز این این نکته را فراموش نکنیم که حصر آبادان شکست اما دیوار مظلومیت آبادان هر روز محکمتر و بلند تر میشود که همتی دوبار و تلاشی صادقانه و. دلسوزانه از همه ی مسولین و شهروندان میخواهد تا دوباره به روزهای خوب وگذشته بازگردد.

امید که خداوند ما را در زمره رهروان اهل بیت علیهم السلام و ائمه اطهار قرار دهد و ادامه دهنده راه شهدا باشیم.

حمید کوراوند 

عضو شورای اسلامی شهر آبادان

۵ مهرماه ۱۳۹۶